Питання та відповіді

Користувачам
Картки ПРОСТІР

Картку ПРОСТІР можна отримати, звернувшись до одного з банків-емітентів, що є учасником системи (деталі можна дізнатись у відділенні, зателефонувавши до контакт-центру, на сайті банку або в мобільному застосунку).

Щоб обрати платіжну картку, будь ласка, ознайомтеся з переліком банків, що випускають картки ПРОСТІР.

Якщо у вас виникли проблеми з карткою ПРОСТІР, потрібно зв’язатися з банком-емітентом (телефон зазначено на звороті вашої картки) або заповнити відповідну форму на сторінці Підтримка. Також ви можете зателефонувати нам за номером телефону +380 67 408 00 14.

У випадку втрати чи крадіжки картки потрібно терміново повідомити про це ваш банк-емітент та заблокувати картку. Ви можете це зробити, зателефонувавши до служби підтримки банку або самостійно через мобільний/інтернет-банкінг.

У випадку пошкодження картки потрібно зв’язатися з банком-емітентом картки для її заміни.

Ви можете здійснювати безконтактні оплати, якщо ваша картка ПРОСТІР оснащена чипом і на ній є позначка безконтактної оплати.

Сьогодні безконтактні розрахунки – один із найбільш безпечних видів платежів. Картку не потрібно передавати касиру. Для оплати більше ніж 500 грн обов’язково потрібно вводити ПІН-код. Усі ці чинники посилюють безпеку безконтактної оплати.

Розрахунки карткою

Ви можете оплачувати товари та послуги карткою ПРОСТІР в Україні, у мережі Інтернет, а кобейджинговою карткою ПРОСТІР – UnionPay International ви можете розрахуватися і за кордоном.

Якщо ваша картка ПРОСТІР оснащена чипом і на ній є позначка безконтактної оплати ви можете розрахуватися нею в метро. Крім того, безконтактна оплата карткою ПРОСТІР доступна в столичному фунікулері й на станціях швидкісного трамвая, на паркоматах у Львові та Києві.

Так, ви можете розрахуватися карткою ПРОСТІР у мережі Інтернет на сайтах українських компаній, а кобейджинговою карткою ПРОСТІР – UnionPay International и можете розрахуватися і на сайтах іноземних торговців, які підтримують оплати картками UnionPay International.

Закордоном ви можете розрахуватися кобейджинговою карткою ПРОСТІР –  UnionPay International. Звичайні картки ПРОСТІР не працюють за межами України.

За одну транзакцію гроші знімаються лише один раз. У випадку помилкового повторного проведення транзакції ви можете попросити касира скасувати операцію та повернути кошти, а також звернутись до банку-емітента картки для проведення претензійної роботи в межах подвійного списання.

Поповнення картки, переказ коштів, зняття готівки

Поповнити картку ПРОСТІР можна через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування та банкомати з функцією приймання готівки та через POS-термінали у відділеннях АТ "Укрпошта". Список провайдерів послуги тут.

Також картку ПРОСТІР можна поповнити у відділенні банку-емітента або здійснити переказ з іншої картки.

Для карток ПРОСТІР реалізовано можливість здійснення грошових переказів між картками ПРОСТІР та картками інших платіжних систем. Усе, що вам потрібно – знати номер картки отримувача. Щоб здійснити онлайн-переказ коштів з картки на картку, вибирайте лише перевірені й надійні сервіси. Список сервісів та сайтів тут (постійно оновлюється).

Також ви можете здійснити переказ коштів через мобільний чи Інтернет-банкінг вашого банку-емітента (якщо він надає такий сервіс)

Під час переказу коштів з картки на картку зазвичай стягується комісія. Розмір комісії залежить від онлайн-сервісу та від банку- емітента картки. Зазвичай під час введення суми переказу сервіс повідомляє про встановлений розмір комісії.

Готівку з картки ПРОСТІР та території України ви можете зняти в касах банків та в більшості банкоматів банків України. Найбільші мережі банкоматів мають АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Ощадбанк" та АТ "Райффайзен Банк".

Для карток ПРОСТІР, випущених АТ "Райффайзен Банк", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "Банк Форвард", АТ "АЛЬФА-БАНК", Полікомбанк реалізовано можливість зняття готівки на касі магазинів, аптек, АЗК, якщо там установлені POS-термінали АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Райффайзен Банк", АТ "АЛЬФА-БАНК", ПАТ "БАНК ВОСТОК", Акціонерний банк "Південний".

Для цього потрібно:

  1. Попередити касира про намір зняти готівку разом з оплатою покупки.
  2. Оплатити покупку (на будь-яку суму) карткою ПРОСТІР і під час розрахунку назвати касиру суму готівки, яку потрібно зняти.
  3. Підтвердити операцію та ввести PIN-код картки.

Максимальна сума зняття готівки за одну операцію становить від 500 до 6 000 грн залежно від торговця. Список основних торговців, де наразі можна зняти готівку. Список банків постійно розширюється, ми працюємо над тим, щоб ця послуга стала доступною для держателів карток ПРОСТІР усіх банків.

Акції та бонуси

Банки-емітенти карток ПРОСТІР можуть запроваджувати власні програми лояльності. Платіжна система ПРОСТІР спільно з банками-емітентами проводить акції для власників карток ПРОСТІР, про що інформує на сайті.

Учасникам
Загальні питання
  1. Вигідно – дає можливість банкам оптимізувати витрати на супроводженні власного карткового бізнесу і тим самим забезпечити доступніші тарифи для кінцевого споживача. Така економія відіграє все більше значення на фоні зниження ставок міжбанківських комісійних (інтерчендж) в Україні, що є важливим джерелом доходу емітента картки для розвитку його продуктів та сервісів.
  2. Сучасні карткові технології – ПРОСТІР слідкує за ключовими трендами та інноваціями в платіжній сфері та впроваджує нові технології для надання користувачам продукту високого технологічного рівня.
  3. Безпека розрахунків – ПРОСТІР використовує сучасні технології та міжнародні стандарти інформаційної безпеки, що гарантує захищеність усіх операцій із картками ПРОСТІР та стабільну роботу системи.

Зараз учасниками ПРОСТІР є 52 банки та 2 небанківські установи. Ознайомтеся зі списком учасників системи.

Для того, щоб стати учасником ПРОСТІР, будь ласка, ознайомтеся з покроковою інструкцією приєднання до системи.

Якщо у вас залишаться питання щодо приєднання до системи, будь ласка, звʼяжіться з нашими менеджерами за номером телефону +380 67 408 00 14 або +380 50 534 47 55.

З тарифами участі в системі ви можете ознайомитися за посиланням.

Логотип та бренд-бук ви можете знайти на сторінці Про нас.